Szlachetna Paczka 2016

grudzień 2016

Projekt „SZLACHETNA PACZKA – JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!” już na stałe wpisał się w grudniowy kalendarz EGIS. W tym roku, po raz czwarty postanowiliśmy sprawić, aby jedna z rodzin poczuła się lepiej.

W tegorocznej XVI edycji Szlachetnej Paczki pomagaliśmy rodzinie Pani Beaty i Pana Piotra, którzy wspólnie wychowują trójkę dzieci: Kacpra (9l.), Oskara (7 l.) oraz czteroletnią Małgosię. Wśród trzech najważniejszych potrzeb rodzina wymieniła zakup kuchenni gazowej, żywności oraz środków czystości.

Wspólnymi siłami udało nam się realizować wszystkie potrzeby rodziny!

Rodzina Pani Beaty i Pana Piotra otrzymała od nas kuchenkę gazową oraz 17 pokaźnych i kolorowych paczek.

Przygotowane przez nas paczki zawierały m.in.: produkty żywnościowe, środki czystości, mop, patelnię, artykuły szkolne, gry edukacyjne dla dzieci, koce, pościel, czapki zimowe oraz blender i czajnik. Oprócz samego zakupu kuchenki gazowej zadbaliśmy również o jej bezpieczne ustawienie i podłączenie przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.

Zrealizowaliśmy również świąteczne marzenia rodziny. Pan Piotr dostał od nas profesjonalny zestaw narzędzi, Pani Beata zestaw kosmetyków, Kacper lego (pojazdy), Oskar pistolet na miękkie kulki, a Małgosia upragnioną lalkę Elsę wraz z książką Kraina Lodu.

Poniżej krótka relacja Pani Adriany (opiekuna rodziny) z wręczenia paczek:

Kiedy przyjechaliśmy z paczkami cała rodzina już na nas czekała. Dzieci wyglądały z okna i nie mogły doczekać się kiedy wszystkie paczki zostaną wniesione. Przyjechał z nami "prawdziwy Święty Mikołaj", który sprawił, że te chwile były jeszcze bardziej magiczne. Dzieci na widok paczek oniemiały...Na ich twarzach pojawiły się uśmiechy od ucha do ucha. Chłopcy zajęli się rozpakowywaniem paczek. Pani Beata cały czas powtarzała: "Boże, to wszystko dla nas? Niemożliwe!" Dzieci biegały, piszczały i bawiły się zabawkami, które dostały. Nie mogły uwierzyć, że ich marzenia się spełniły. Małgosia cały czas ściskała i przytulała swoją wymarzoną lalkę z Krainy Lodu. Nowa kuchnia zajęła honorowe miejsce w kuchni i błyszczała tak, że można się było w niej przejrzeć. Widać było, że pani Beata najbardziej cieszy się właśnie z niej.

Przekaz dla Egis od wolontariusza (opiekuna rodziny):

Bardzo serdecznie Państwu dziękuję za współpracę i przekazaną pomoc. Jesteście wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach!!!

Przekaz dla EGIS od rodziny:

"Z całego serca dziękujemy! Podziękowań, których złożyć chcemy wyliczyć nie zdołamy więc z całego serca dziękujemy. Jesteście cudowni. Całą rodziną DZIĘKUJEMY!"

Serdecznie dziękujemy Wszystkim którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki.

Do usłyszenia za rok, podczas XVII edycji Szlachetnej Paczki!