Nagrody i wyróżnienia

W ramach R&D (research & development) staramy się opracowywać takie produkty generyczne, które pomagają dostarczać skuteczne
i jednocześnie przystępne pod względem cenowym terapie, które stają się tym samym dostępne dla szerszej grupy pacjentów. Najwyższym dowodem uznania są nagrody w dziedzinie innowacji za nasze prace badawcze.

Gazele Biznesu 2012

EGIS Polska po raz drugi otrzymała prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu i tym samym uzyskała potwierdzenie, że zalicza się do grona najdynamiczniej rozwijających się firm. W edycji 2012 weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2009-2010-2011. Certyfikaty zostały wręczone podczas uroczystej gali w Warszawie w dniu 5 marca 2013r. 

Diamenty miesięcznika Forbes 2012

EGIS Polska Dystrybucja znalazła się w gronie laureatów rankingu „Diamenty Miesięcznika Forbes 2012”. Na listę Diamentów trafiają firmy najszybciej zwiększające swoją wartość, które dodatkowo spełniają warunki: są rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami, wykazały się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2008–2010.

Nagroda w dziedzinie innowacji - Innovation Grand Prize 2011

Węgierskie Stowarzyszenie Innowacji (Hungarian Association for Innovation) w swoją 20tą rocznicę działalności  przyznało największe odznaczenie (Innovation Grand Prize) dla EGIS Pharmaceuticals PLC za lek przeciwdziałający koagulacji, zawierający molekułę klopidogrel. Lek jest dostępny w 17 krajach świata.

Gazele Biznesu 2011

W grudniu 2011 roku dziennik „Puls Biznesu” potwierdził przynależność EGIS Polska do elitarnego klubu Gazel Biznesu, grona najdynamiczniej rozwijających się firm. Tytuły Gazeli Biznesu otrzymały zarówno EGIS Polska jak i EGIS Polska Dystrybucja. Rankingi Gazel Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne, należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. W edycji 2011 weryfikowane były wyniki firm za pełne trzy ostatnie lata. Certyfikaty zostały wręczone 22 marca 2012 r. podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

MagyarBrands (2010, 2011)

Firma EGIS zajęła trzecie miejsce na liście sklasyfikowanych węgierskich marek. Nagroda MagyarBrands (słowo “magyar” znaczy węgierski) jest przyznawana przez jury programu Superbrands, którego zadaniem jest klasyfikacja, prezentacja i uhonorowanie najlepszych węgierskich marek.

Specjalna nagroda za opakowanie tabletek Jovital C (2010)

W 27 Węgierskim Konkursie na Projekt Opakowania opakowanie naszej rodziny tabletek do ssania Jovital C zostało nagrodzone przez Węgierskie Stowarzyszenie Opakowań i Materiałów.

Superbrands (2008, 2009, 2010, 2011)

Zespoły sędziów składające się z najlepszych węgierskich specjalistów brandingu wybierały marki finansowe i konsumenckie roku 2009 spośród tysięcy wiodących marek. EGIS była jedną z Superbrands.

Badania rozwoju rynku (2005, 2006, 2008, 2009, 2010)

W badaniach przeprowadzanych w roku 2005, 2006, 2008, 2009 i 2010 lekarze uznali EGIS za firmę farmaceutyczną roku i najbardziej prestiżową, szanowaną, etyczną spośród firm produkujących leki kardiologiczne.
Badanie jest przeprowadzane corocznie przez „Progress Research Ltd.” - niezależną firmę badań rynkowych, założoną w marcu 2004 roku. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie wyników badań przede wszystkim dla firm farmaceutycznych działających na rynku węgierskim.

Nagroda w dziedzinie innowacji (2008)

W roku 2008 otrzymaliśmy Nagrodę za innowacje w przemyśle za nowy, chroniony patentem węgierskim i europejskim lek przeciwpsychotyczny drugiej generacji, zawierający hemifumaran kwetiapiny jako substancję czynną. Wprowadzenie takiej innowacji chemicznej pozwoliło otrzymać produkt zawierający składnik czynny o doskonałej jakości, którego koszty produkcji zostały znacznie obniżone. W wyniku zastosowania zoptymalizowanego składu firma EGIS może produkować tabletki o masie niższej o 20-50%, w zależności od pożądanej mocy leku.

Nagroda w dziedzinie innowacji (2007)

W roku 2007 węgierska Izba Przemysłowo-Handlowa przyznała firmie EGIS nagrodę w dziedzinie innowacji za lek przeciwdepresyjny (kapsułki) o opóźnionym działaniu, zawierający wenlafaksynę. Składnik czynny powyższego leku przeciwdepresyjnego jest produkowany w oparciu o opatentowany proces, który znacznie poprawia czystość leku oraz pozwala obniżyć koszty produkcji i wpływ na środowisko.

Nagroda w dziedzinie innowacji (2006)

W roku 2006 węgierski Urząd Patentowy przyznał firmie EGIS nagrodę w dziedzinie innowacji za atypowy lek przeciwpsychotyczny zawierający risperidon. Tabletki powlekane zawierają istotnie niższe stężenie zanieczyszczeń niż preparaty oryginalne – zazwyczaj jedną trzecią do połowy takiego stężenia.

Nagroda w dziedzinie innowacji (2004)

W roku 2004 węgierski Urząd Patentowy przyznał firmie EGIS nagrodę w dziedzinie innowacji za atypowy lek przeciwdepresyjny (tabletki) zawierający sertralinę. Wprowadzając powyższy produkt na rynek, firma EGIS znacznie przyczyniła się do zwiększenia dostępności nowoczesnego i skutecznego leczenia przeciwdepresyjnego.

Nagroda imienia Theodore von Kármána (2004)

Firma EGIS otrzymała nagrodę imienia Theodore von Kármána w 2004 r., przede wszystkim w uznaniu wsparcia finansowego dla wydziału inżynierii chemicznej Budapeszteńskiego Uniwersytetu Nauk Technicznych i Ekonomii, oraz za współpracę w zakresie edukacji i badań.

Specjalna nagroda za opakowanie tabletek Witamina C (2004)

W węgierskim konkursie opakowań Hungaropack 2004 firma EGIS otrzymała nagrodę specjalną Państwowego Urzędu Badań i Technologii za 30-tabletkowe opakowanie tabletek powlekanych Witamina C 500 mg.

Nagroda w dziedzinie innowacji (2003)

W roku 2003 węgierskie Ministerstwo Gospodarki i Transportu przyznało firmie EGIS nagrodę w dziedzinie innowacji za tabletki zawierające karwedilol. Nowy proces produkcji powstały podczas opracowywania substancji czynnej beta-blokera jest bardziej opłacalny i istotnie bardziej skuteczny niż proces stosowany w produkcji leku oryginalnego (71% w porównaniu do 43%) i pozwala wytworzyć substancję czynną wyższej jakości, która zawiera mniej zanieczyszczeń.

Nagroda Lek Roku (1998)

W 1998 roku substytut potasu firmy EGIS został ogłoszony Lekiem Roku.
Nagroda „Medicine of the year” została przyznana przez Węgierskie Towarzystwo Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej, które jest członkiem Europejskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Farmakologii, Farmakologii Klinicznej i Toksykologii. (IUPHAR, EPHAR, EUTOX, EACPT).

Nagroda w dziedzinie innowacji (1992)

W roku 1992 węgierska Fundacja na rzecz Innowacyjności przyznała firmie EGIS nagrodę w dziedzinie innowacji za grupę produktów zawierających nifedypinę jako substancję czynną. Wprowadzając na rynek antagonistę wapnia pierwszej generacji o doskonałej skuteczności w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Firma EGIS PLC pokonała zagraniczny lek, który do tej pory monopolizował rynek.