Działalność charytatywna

Szlachetna Paczka 2016

Grudzień 2016

Projekt „SZLACHETNA PACZKA – JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!” już na stałe wpisał się w grudniowy kalendarz EGIS. W tym roku, po raz czwarty postanowiliśmy sprawić, aby jedna z rodzin poczuła się lepiej.

W tegorocznej XVI edycji Szlachetnej Paczki pomagaliśmy rodzinie Pani Beaty i Pana Piotra, którzy wspólnie wychowują trójkę dzieci: Kacpra (9l.), Oskara (7 l.) oraz czteroletnią Małgosię. Wśród trzech najważniejszych potrzeb rodzina wymieniła zakup kuchenni gazowej, żywności oraz środków czystości.

Wspólnymi siłami udało nam się realizować wszystkie potrzeby rodziny!

Rodzina Pani Beaty i Pana Piotra otrzymała od nas kuchenkę gazową oraz 17 pokaźnych i kolorowych paczek.

Przygotowane przez nas paczki zawierały m.in.: produkty żywnościowe, środki czystości, mop, patelnię, artykuły szkolne, gry edukacyjne dla dzieci, koce, pościel, czapki zimowe oraz blender i czajnik. Oprócz samego zakupu kuchenki gazowej zadbaliśmy również o jej bezpieczne ustawienie i podłączenie przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.

Zrealizowaliśmy również świąteczne marzenia rodziny. Pan Piotr dostał od nas profesjonalny zestaw narzędzi, Pani Beata zestaw kosmetyków, Kacper lego (pojazdy), Oskar pistolet na miękkie kulki, a Małgosia upragnioną lalkę Elsę wraz z książką Kraina Lodu.

Poniżej krótka relacja Pani Adriany (opiekuna rodziny) z wręczenia paczek:

Kiedy przyjechaliśmy z paczkami cała rodzina już na nas czekała. Dzieci wyglądały z okna i nie mogły doczekać się kiedy wszystkie paczki zostaną wniesione. Przyjechał z nami "prawdziwy Święty Mikołaj", który sprawił, że te chwile były jeszcze bardziej magiczne. Dzieci na widok paczek oniemiały...Na ich twarzach pojawiły się uśmiechy od ucha do ucha. Chłopcy zajęli się rozpakowywaniem paczek. Pani Beata cały czas powtarzała: "Boże, to wszystko dla nas? Niemożliwe!" Dzieci biegały, piszczały i bawiły się zabawkami, które dostały. Nie mogły uwierzyć, że ich marzenia się spełniły. Małgosia cały czas ściskała i przytulała swoją wymarzoną lalkę z Krainy Lodu. Nowa kuchnia zajęła honorowe miejsce w kuchni i błyszczała tak, że można się było w niej przejrzeć. Widać było, że pani Beata najbardziej cieszy się właśnie z niej.

Przekaz dla Egis od wolontariusza (opiekuna rodziny):

Bardzo serdecznie Państwu dziękuję za współpracę i przekazaną pomoc. Jesteście wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach!!!

Przekaz dla EGIS od rodziny:

"Z całego serca dziękujemy! Podziękowań, których złożyć chcemy wyliczyć nie zdołamy więc z całego serca dziękujemy. Jesteście cudowni. Całą rodziną DZIĘKUJEMY!

Serdecznie dziękujemy Wszystkim którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki.

Do usłyszenia za rok, podczas XVII edycji Szlachetnej Paczki!


Październik 2016

EGIS RUN CHALLENGE 2017. Biegamy i pomagamy

Zmotywowani sukcesem EGIS Run Challenge Warszawa-Budapeszt, Drużyna EGIS podejmuje nowe wyzwanie. Od początku października zbieramy kolejne kilometry na kolejny szlachetny cel.

Mimo czasem niesprzyjających warunków pogodowych Drużyna EGIS walczy o zrealizowanie kolejnego celu polegającego na przebiegnięciu łącznie dystansu 1527 kilometrów, co odpowiada odległości jaka dzieli Warszawę od Paryża. Drużyna chce osiągnać cel w przeciągu 12 miesięcy.

W przeciągu pierwszych trzech miesięcy Drużyna EGIS zebrała już 95 km biorąc udział w:

 • Maratonie PKO Poznań (09.11.2016)
 • Biegu Niepodległości w Białymstoku (11.11.2016)
 • Biegu Niepodległości w Gdyni (11.11.2016)
 • Biegu Godzinnym (20.11.2016, Białystok)
 • I Praskim Biegu Nocnym (10.12.2016, Warszawa)

Jednocześnie miło nam poinformować, że nasza dzielna zawodniczka Ula Wasilewska zajęła II miejsce w kategorii kobiet w Biegu Godzinnym w Białymstoku.

Trzymamy mocno kciuki za naszą Drużynę i życzymy kolejnych sukcesów!


Wrzesień 2016

EGIS RUN CHALLENGE 2016– Cel zrealizowany.

Z przyjemnością informujemy, że Drużyna EGIS zrealizowała wyzwanie „EGIS RUN CHALLENGE”. Projekt polegał na przebiegnięciu w ciągu roku łącznie 868 km, co odpowiada odległości, jaka dzieli Warszawę od Budapesztu.

Drużyna rozpoczęła realizację celu 27 września 2015 r. udziałem w 37 Maratonie Warszawskim. Nasi dzielni zawodnicy tj. Urszula Wasilewska, Agnieszka Rzążewska, Anna Stępniak, Karolina Ostrowska, Michał Sugier, Łukasz Łatka, dali z siebie wszystko i udziałem w pierwszej imprezie biegowej skrócili dystans swojego celu aż o 168,8 km.

W przeciągu kolejnych 8 miesięcy Drużyna EGIS przemierzała kolejne kilometry biorąc udział w imprezach biegowych takich jak:

 1. Bieg Niepodległości – 11.11.2015, Gdynia
 2. Koszaliński Bieg Sylwestrowy – 27.12.2015, Koszalin
 3. XXXIII Bieg Chomiczówki – 19.01.2016, Warszawa
 4. "Chęć na pięć" – 13.03.2016, Lublin
 5. Półmaraton PZU Gdynia – 20.03.2016, Gdynia
 6. Półmaraton Warszawski – 03.04.2016, Warszawa

W maju 2016 r. w Parku Szczęśliwickim w Warszawie Drużyna EGIS wzięła również udział w sztafecie maratońskiej EKIDEN. Zawodnicy naszej 6 osobowej drużyny mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Kapitanem sztafety został Robert Pepłowski, który pokonał  odcinek  7,195  km. Pozostali zawodnicy tj. Urszula Wasilewska i Bartosz  Marchlewicz  przebiegli  dystans  10  km,  natomiast  Anna Stępniak,  Arkadiusz Maruszak  i  Marcin  Nocuń przebiegli  po  5  km.  W  sumie  –  42,195  km w 3 godziny 32 minuty i 28 sekund.

W okresie od maja 2016 do września 2016 Drużyna EGIS przebiegła kolejne 286 km, biorąc udział m.in. w Cracovia Maraton, Biegnij Warszawo Nocą, X Bieg Ursynowa, Półmaraton Radomskiego Czerwca '76 oraz BMW Półmaraton Praski.

Wyzwanie EGIS RUN CHALLENGE polegało na przebiegnięciu dystansu Warszawa - Budapeszt, czyli 868 kilometrów. W ciągu 12 miesięcy (wrzesień 2015 – wrzesień 2016) Drużyna EGIS wzięła udział w 36 imprezach biegowych i pokonała dystans aż 893 kilometrów. Tym samym zawodnicy nie tylko zrealizowali wyznaczony cel, ale przebiegli również dodatkowe 25 kilometrów.

Zgodnie z ideą EGIS RUN CHALLENGE do końca września 2016 r. firma EGIS przekazała na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja kwotę 5000 zł i tym samym przyczyniła się do realizacji kolejnego dziecięcego marzenia.

Wszystkim zawodnikom Drużyny EGIS dziękujemy za podjęcie wyzwania EGIS RUN CHALLENGE i gratulujemy osiągniętych rezultatów!


Grudzień 2015

Pracownicy EGIS wzięli udział w 15 edycji Szlachetnej Paczki

XV edycja SZLACHETNEJ PACZKI to 612 rejonów, w których ponad 10 500 wolontariuszy spotkało się z ponad 20 770 rodzinami. Paczki dla nich przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Wśród  nich MY, Pracownicy EGIS Polska i EGIS Polska Dystrybucja.

Pomagaliśmy rodzinie Pani Renaty i Pana Waldemara, którzy wychowują trójkę dzieci:  Amelię (2 latka), Laurę (7 lat) oraz niepełnosprawnego Oskara ( 6 lat), chorego na autyzm.

Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymieniła piętrowe łóżko dla dzieci, które do tej pory musiały dzielić swoje posłanie z rodzicami, a także odzież i obuwie zimowe oraz żywność.

Zgromadziliśmy WSZYSTKO, a nawet więcej!!!

Przekazaliśmy rodzinie 24 paczki oraz łóżko piętrowe i lodówkę. Paczki zawierały m.in.: 5 kurtek zimowych, 3 pary butów zimowych, żywność, środki czystości i artykuły higieniczne, pieluszki dla Oskara, 2 plecaki z wyposażeniem (zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórniki), wyposażenie mieszkania: kołdry, koce, pościel, poduszki; upominki i zabawki: 2 książki o kotach, lalka, duży pluszowy miś, samochodziki, traktor, kosmetyki …

Oto relacja ze spotkania wolontariuszy z rodziną podczas wręczania paczek:

„Życzę wszystkim rodzinom Szlachetnej Paczki, aby otrzymywały taką pomoc jaką Państwo przekazaliście tej rodzinie. W takim zakresie i tak adekwatną do ich potrzeb. Pełen profesjonalizm i perfekcja w każdym najmniejszym szczególe. Dziękuję bardzo!

Amelka od pierwszego momentu nie mogła rozstać się ze swoją piękną nową lalką. Lalka była przecudowna. Nawet super wielki i piękny miś nie był w stanie spowodować, by odłożyła ją choćby na chwilkę. Lala dostała od razu swoje imię "Ala" i z pewnością będzie wspaniałą towarzyszką niezliczonych wieczorów i nocy, które Amelka spędzi w swoim nowym łóżku.
Laura z zaciekawieniem rozpakowywała paczki opatrzone jej imieniem. Plecak, kurtka, buty, książki o kotach - marzyła o takich prezentach.
Oskar na początku czuł się troszkę nieswojo - zbyt dużo gości - ale później też przystąpił do rozpakowywania prezentów. Super plecak i ubrania …ale najważniejsze były samochody i traktor, który najbardziej przypadł mu do gustu.
Pan Waldek przymierzył swoją niebieską kurtkę i widziałem, że miał łzy w oczach. Nie sądził, że tak wiele może jego rodzina otrzymać.

Firma EGIS przekazała również informację. że trwają starania, aby znaleźć Panu Waldkowi stałą  pracę. Kilka dni później, jeszcze przed Wigilią Pan Waldek rozpoczął pracę w firmie budowlanej w wykończeniach domów. Jest bardzo szczęśliwy, bo może robić to na czym się zna. Na nic bardziej wartościowego pan Waldek nie mógłby liczyć.
Pani Renata przymierzyła swoją nową kurtkę zimową i potwierdziła, że leży świetnie i jest właśnie taka o jakiej marzyła a wszystkie prezenty zdecydowanie przekroczyły jej oczekiwania. Lodówka okazała się niezbędnym elementem wyposażenia, który zastąpi stary i cieknący poprzedni egzemplarz.
Cała rodzina z trudem rozpakowywała wszystkie przygotowane paczki w swoim małym i skromnym mieszkaniu. Wszystkie otrzymane rzeczy, a przede wszystkim wsparcie sprawią, że zbliżające się święta okażą się dla nich wyjątkowe”.
 

 Styczeń 2015

Pracownicy EGIS, po raz kolejny zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć Fundację Dziecięca Fantazja.

19 stycznia 2015 roku na Stadionie Narodowym odbył się Wieczór Galowy „Rekord z Fantazją”. Wieczór miał na celu pozyskanie funduszy na spełnienie kolejnych marzeń nieuleczalnie chorych dzieci. Galę poprowadziła ambasadorka fundacji, Kasia Cichopek.

Podczas Gali, w której brało udział 400 osób spełniło się 11 marzeń Podopiecznych Fundacji, a wśród nich 13-letniego Mateusza, który zmaga się z nieuleczalną chorobą Recklinghausena. Chłopiec marzył o posiadaniu telewizora i konsoli Xbox z grami.

Fundacja mogła spełnić to marzenie i zakupić duży telewizor dzięki zbiórce pieniędzy, jaką zorganizowali Pracownicy EGIS podczas ostatniego spotkania firmowego.

Naszą firmę podczas Gali reprezentowały: Marta Dąbrowska i Magdalena Pyta, które miały przyjemność wręczyć Mateuszowi duży telewizor. To był niezapomniany wieczór dla Mateusza, ponieważ nie tylko otrzymał wymarzone prezenty, ale przyjechał do Warszawy, mieszkał w hotelu i uczestniczył po raz pierwszy w tak uroczystej Gali z udziałem gwiazd, które znał do tej pory tylko ze szklanego ekranu. Miło było patrzeć na radość w oczach dziecka. Mateusz otrzymał również konsolę Xbox Kinect z grami ruchowymi, którą ufundowały osoby indywidualne za pośrednictwem portalu siepomaga.pl.Grudzień 2014

Pracownicy biura EGIS podjęli inicjatywę udziału w 14 edycji Szlachetnej Paczki
- w imieniu wszystkich Pracowników firmy.

Czym jest Szlachetna Paczka?

Szlachetna paczka jest projektem Stowarzyszenia WIOSNA*, którego celem jest niesienie pomocy rodzinom dotkniętym prawdziwą biedą. Takim, które nie przyjmują postawy roszczeniowej, gdzie kontakt z wolontariuszem oraz pomoc materialna mogą dodać nadziei i stać się impulsem do zmiany. Pod koniec listopada na stronie internetowej Stowarzyszenia ukazuje się lista rodzin wraz z opisem ich potrzeb. Wówczas darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której zdecydują się pomóc. Po dokonaniu wyboru już nikt inny nie może przygotować paczki dla tej rodziny, a darczyńca zobowiązuje się dostarczyć 3 pierwsze potrzeby z listy.

Opis rodziny, którą wybraliśmy (imiona zostały zmienione)

„Pani Anna (48 lat) samotnie wychowuje swojego syna Pawła (11 lat). Mieszka też z nimi mama pani Anny - Barbara (75 lat). Pani Anna od około 20 lat mieszka w Polsce, ale 5 lat temu porzucił ją mąż. Umarł jednak zanim zdążyli się rozwieść, więc spadły na nią ogromne kredyty męża. Pani Anna nie może znaleźć pracy w Polsce. Nigdy nie pracowała zawodowo (ma wykształcenie muzyczne), a teraz pomimo, iż bardzo dobrze mówi po polsku pracodawcy nie chcą jej zatrudniać. Rodzina utrzymuje się tylko z zasiłków (907 zł). Po opłaceniu mieszkania na jednego członka rodziny pozostaje 58 zł. Pomimo ciężkiej sytuacji jest to bardzo kochająca i zżyta rodzina. Paweł zarówno dla mamy jak i babci jest oczkiem w głowie. Zdolny i grzeczny chłopak. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości. Prosi też o odkurzacz, bo poprzedni się popsuł”

Jako, że braliśmy udział w szlachetnej paczce po raz pierwszy, nie byliśmy pewni, czy akcja spotka się dużym odzewem. Na szczęście Pracownicy nie zawiedli, a wręcz przeciwnie. Zaraz po ogłoszeniu komunikatu poszczególne Działy zaczęły rezerwować obszary w których zobowiązują się pomóc, tak że należało się pospieszyć, aby cokolwiek zostało :)

W wyznaczonym miejscu przez kilka dni gromadziliśmy rzeczy. Zbieraliśmy też gotówkę na zakup rzeczy nowywych: odzieży, odkurzacza, butów, pościeli...

...i tak powstało 20 paczek !!!

Zgromadziliśmy WSZYSTKO, co było wymienione w opisie, zarówno rzeczy największej potrzeby jak i te dodatkowe.

Oto relacja ze spotkania wolontariuszy z rodziną podczas wręczania paczek.

„Po wniesieniu 20 paczek na 3 piętro (bez windy) my - 4 wolontariuszy ledwie mogliśmy złapać od-dech. Pani Anna szybko poratowała nas zimną wodą i z niedowierzaniem przyglądała się tej górze paczek, która zajęła 1/2 pokoju. Bała się otwierać tak pięknie zapakowanych paczek, ale Paweł szybko wkroczył do akcji z pomocą wolontariuszom. Każde nowo otwarte pudło sprawiało, że w oczach pani Anny pojawiały się łzy. Nie mogła uwierzyć, gdy widziała te ogromne ilości jedzenia, kosmetyków. Paweł, gdy natrafił na pudło z plecakiem, uśmiechał się od ucha do ucha. Skrupulatnie wypakował i obejrzał każdą rzecz. Na widok odkurzacza pani Anna i jej mama rozpłakały się całkowicie i przytulania nie było końca. Gdy pojawiły się buty, Paweł natychmiast je przymierzył i choć jego mama zauważyła że są lekko za duże i musi poczekać do wiosny, upierał się, że są dobre i że już w poniedziałek może w nich iść do szkoły. Zrządzeniem losu wymarzona koszulka znalazła się w pudełku, które było ostatnie i gdy tylko Paweł otworzył zapakowaną folię, nikt z członków rodziny nie mógł uwierzyć co widzi. Koszulka od razu została założona i do naszego wyjścia nie była zdjęta, a nie zdziwię się, gdyby Eryk poszedł w niej spać :) Mały podarunek w trakcie rozpakowywania został odłożony i wypakowany na samym końcu. Wzbudził ogromny zachwyt. Pani Nelly przypatrywała się temu wszystkiemu w ciszy, ale widać było, że targają nią ogromne emocje, które ciężko jej było wyrazić słowami. Gdy wychodziliśmy Paweł odbijał nową piłkę, ubrany w wymarzoną koszulkę i buty”

Przekaz dla EGIS od rodziny

„Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni. Chcemy podziękować całej firmie EGIS za pomoc, wsparcie i wielkoduszność okazaną naszej rodzinie. Jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy tak wielkiej pomocy. Wszystkie te dary pozwolą nam żyć godnie i na jakiś czas zapomnieć o problemach. Dzięki Wam wiemy, że są ludzie którzy nie są obojętni na los innych ludzi. Podarowaliście nam wiele radości. Najlepsze życzenia, wszelkiej pomyślności wszystkim, co włączyli się do stworzenia tej paczki. Aby Wasze marzenia i plany się spełniły. Niech łaska Boża nad Wami czuwa”.

Przekaz dla EGIS od Wolontariusza

„Ja, w swoim imieniu chcę wszystkim twórcom paczki ogromnie podziękować. Jesteście WIELCY. Stanęliście na wysokości zadania. To, co było w paczce przeszło moje najśmielsze wyobrażenie o jej zawartości. Ogromnie dziękuję Wam za poświęcony czas. Widać było, że mocno zaangażowaliście się i wszystko było przemyślane. Do zobaczenia za rok w Szlachetnej Paczce”.

 Wrzesień 2014

Ice Bucket Challenge

Pewnego wrześniowego popołudnia do naszej firmy wpłynął e-mail, z którego dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy nominowani do Ice Bucket Challenge i mamy 48 godzin na wykonanie zadania!!! Nadawcą była zaprzyjaźniona firma farmaceutyczna.
Z przyjemnością przyjęliśmy nominację i ochoczo przystąpiliśmy do działania. Ktoś szybko zorganizował koszulki z logo, ktoś inny wiaderka, ktoś kamerę, Zarząd podjął decyzję o przekazaniu darowizny (nie jednej) i tak oto wyzwanie EGIS zakończyło się sukcesem!

EGIS przekazała środki finansowe na dwa cele:
 • dla Jacka Gaworskiego, wielokrotnego mistrza Polski we florecie, który od 10 lat choruje na stwardnienie rozsiane i od 2 lat na raka. Mimo to, kiedy tylko może trenuje, gdyż jego marzeniem jest start w Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Wię-cej przeczytacie na stronie: www.jacekgaworski.pl
 • dla Fundacji Dziecięca Fantazja, którą wspierają również Pracownicy EGIS.

Film jaki powstał można zobaczyć w zakładce: O Nas / Aktualności.

Skąd się wzięła akcja i co oznacza?

Ice Bucket Challenge to, dosłownie, - ”wyzwanie z wiadrem lodowatej wody”. Akcja była pomysłem Coreya Griffina, przedsiębiorcy z USA, którego przyjaciel, baseballista Pete Frates choruje na stwardnienie zanikowe boczne i to właśnie filmik Fratesa nadał rozgłos akcji. Najpierw dołączali do niej inni sportowcy, później również politycy i inni celebryci. Polegała ona na tym (zanim ewaluowała), że każda osoba nominuje kolejne do nagrania filmiku w ciągu 24 godzin, a jeśli nie odważy się podjąć wyzwania – musi wpłacić 100 dolarów na rzecz ALS Association – amerykańskiej organizacji, która pomaga osobom chorym na ALS. Z czasem uczestnicy nie tylko oblewali się wodą ale również zasilali konto fundacji.

Co to jest ALS?

Skrót ALS to z ang. amyotrophic lateral sclerosis, czyli stwardnienie zanikowe boczne. W Polsce do jej opisania używa się też skrótu SLA/MND (łac. sclerosis lateralis amyotrophica i ang. Motor Neuron Disease). Jest to nieuleczalna choroba, która polega na tym, że zanikają komórki nerwowe, co prowadzi do stopniowego niedowładu mięśni. Zazwyczaj występuje u mężczyzn powyżej 60 roku życia. Pierwsze objawy to zanik mięśni rąk, a potem innych, pogarsza się sprawność ruchowa i ostatecznie prowadzi to do śmierci, bo zatrzymują się mięśnie oddechowe. Zwykle śmierć następuje w ciągu 3-5 lat, ale zdarzają się przypadki, gdy pacjentowi udaje się przeżyć dłużej. Takim przykładem jest Stephen Hawking, wybitny naukowiec, który choruje na ALS już od 40 lat.Grudzień 2013 - Styczeń 2014

Firma EGIS została partnerem Fundacji Dziecięca Fantazja. 

Jako główny sponsor kampanii ‘CHARYTATYWNY SMS’ pomaga fundacji spełniać marzenia nieuleczalnie chorych dzieci.

Fundacja Dziecięca Fantazja dociera do tych dzieci, którym nie jest dane dożyć dorosłości i stara się spełnić życzenia
i fantazje każdego nieuleczalnie chorego dziecka w wieku od 3 do 18 lat, odpowiadając na zgłoszenia nadsyłane bezpośrednio przez same dzieci, przekazane przez ich najbliższych lub opiekunów medycznych.

Czy pieniądze dają szczęście? Tak! Zwłaszcza te, które powodują uśmiech na twarzach chorych dzieci. Bo radość dziecka przynosi nadzieję całej rodzinie.

Spełnienie marzenia zaczyna się, gdy do Fundacji przyjdzie zgłoszenie konkretnej fantazji chorego dziecka. Po zweryfikowaniu zgłoszenia powstaje lista oczekujących marzeń. Z niektórymi marzeniami trzeba naprawdę się spieszyć, bo można nie zdążyć. Marzenia mogą być duże lub całkiem malutkie, ale każde z nich jest wyjątkowe. Spełnienie każdego najmniejszego marzenia dodaje dziecku niewiarygodnej siły
i przynosi nadzieję.

 

Nie trzeba wielkich słów, bo żeby włączyć się w spełnianie takich marzeń wystarczy wysłać sms o treści: MARZENIE pod numer 7272. Koszt sms to 2 zł + vat.

Fundacja prowadzi na swojej stronie bazę oczekujących na spełnienie marzeń podopiecznych.

http://www.f-df.pl/oczekujace-fantazje.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 Listopad 2013

" Z małych gestów wielkie marzenia" - pracownicy EGIS zorganizowali
zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć Fundację Dziecięca Fantazja.

Każdy z Nas ma marzenia. Ciesząc się zdrowiem możemy je realizować małymi krokami, mamy na to siłę i czas. Podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja bardzo często tego czasu mają niewiele, a kruche zdrowie nie pozwala im na realizację marzeń. W sytuacji utraty zdrowia, nawet najmniejsze pragnienia, zwykłe potrzeby urastają do rangi wielkich marzeń.

Fundusze ze zbiórki pozwoliły na realizację marzeń trojki dzieci: Magdy cierpiącej na nowotwór miednicy, której marzeniem było posiadanie pieska oraz dwóch braci: Bartka i Mateusza, zmagających się z zanikiem mięśni, których pasją jest lotnictwo a marzeniem był widokowy lot samolotem.

Mamy nadzieję, że czas jaki Bartek i Mateusz spędzili w chmurach doda im sił do walki z chorobą, a Magda będzie miała u swego boku najwierniejszego przyjaciela.

Zdjęcia i reportaż z realizacji marzeń, jakie otrzymaliśmy od fundacji mówią same za siebie i mocno chwytają za serce.

To Wasze otwarte serca i wkład w tą zbiórkę pozwoliły na to by spełniły się Ich marzenia!

 
"Pies York dla Madzi" - relacja fundacji.

Magda ma 18 lat i cierpi na nowotwór kości miednicy. Madzia ma wiele marzeń. Jak każda nastolatka marzy o super ubraniach i kosmetykach oraz o nowym tablecie. Ale jej największym marzeniem był piesek rasy York.

Kiedy Madzia zobaczyła swojego nowego, małego przyjaciela jej oczy rozbłysły radością. Od razu przytuliła pieska i zaczęła go głaskać. A piesek jakby poczuł kto jest jego nową panią bo nie odstępował Madzi na krok. Razem z pieskiem Madzia otrzymała wszystkie potrzebne akcesoria dla małego pupila oraz zapas karmy.


"Podniebne marzenie Mateusza i Bartka" - relacja fundacji.

Bracia: piętnastoletni Mateusz i dwunastoletni Bartek, obaj chorują na zanik mięśni typu Duchenne’a. Dodatkowo braci spotkał straszny cios. Dwa lata temu po długiej walce ze złośliwym nowotworem zmarła ich ukochana mama. Chłopców wychowuje samotnie tata, który sam musi radzić sobie z opieką nad nimi, zarabianiem na życie i rehabilitację. I właśnie od taty zapoczątkowało się wspólne, wyjątkowe marzenie chłopców. Tata chłopców pracuje przy produkcji podzespołów do samolotów i pasjonuje się lotnictwem. Chłopcy zarazili się od taty tą pasją, dlatego jedną z ich fantazji było zwiedzenie lotniska i podniebny lot samolotem. Mateusz i Bartek uwielbiają wszystko, co jest związane z samolotami i lataniem. Mają w swoim pokoju podwieszone modele samolotów. Od zawsze wierzyli, że pewnego dnia oni również wzbiją się w przestworza.

Wyjątkowy dzień rozpoczął się od zwiedzania nowego terminala pasażerskiego w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Następnie chłopcy mogli doświadczyć atrakcji, która jest możliwa tylko dla nielicznych: chłopcy mogli zwiedzić wieżę kontroli lotów. Mało kto ma do niej wstęp, a chłopcy nie tylko wszystko obejrzeli z wysokości, ale również mogli zobaczyć lądowanie samolotu pasażerskiego. Bartek i Mateusz byli pod dużym wrażeniem. Kolejnym punktem programu były odwiedziny Lotniczej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Strażacy przygotowali specjalnie dla chłopców wyjątkowy pokaz. Chłopcy nie tylko obejrzeli wszystkie samochody bojowe, ale również zobaczyli jak działają i jak można z nich lać wodę. Ta atrakcja też zaparła dech w małych piersiach. A na koniec przyszedł czas na gwóźdź programu – loty widokowe dla chłopców. Obaj chłopcy, jeden po drugim polecieli czteroosobowym samolotem. Najpierw poleciał Bartek, a następnie Mateusz. Wprawdzie nasi młodzi pasjonaci lotnictwa mieli początkowo sporego stracha, ale po wylądowaniu byli bardzo, bardzo szczęśliwi. Te przeżycia na zawsze zostaną w pamięci chłopców.

Chłopcy na pożegnanie otrzymali upominki i pamiątki od przedstawiciela Portu Lotniczego, Pana Macieja Nowaka.

Marzenia chłopców mogliśmy spełnić dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu wszystkich pracowników i dyrekcji Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

A inicjatorem i fundatorem marzeń byli pracownicy firmy EGIS, którzy urządzili zbiórkę funduszy, dzięki której mogliśmy spełnić trzy marzenia naszych podopiecznych w tym pokryć koszty marzenia Mateusza i Bartka oraz zakupić dla chłopców oryginalne lotnicze czapki amerykańskich pilotów. Czapki chłopcy dopiero otrzymają, gdyż czekamy właśnie na realizację zamówienia.

Bardzo dziękujemy również dyrekcji Hotelu Nowy Dwór Rzeszów-Zaczernie, która również przyczyniła się do realizacji marzenia nieodpłatnie goszcząc pracowników fundacji.

 Listopad 2012

Andrzejkowa akcja charytatywna

30 listopada pracownicy biura EGIS wzięli udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez fundację Vide Supra.
Na recepcji zagościły ciasteczka z wróżbą oraz skarbonka. Każdy mógł poczęstować się ciasteczkiem i... wesprzeć fundację wrzucając do skarbonki "kilka złotych".
Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, do tego stopnia, że po niedługim czasie skarbonka okazała się zbyt mała :)

Jak poinformowała Prezes Fundacji – Anna Grzywaczyk, „wynik zbiórki jest fantastyczny a właściwie najlepszy!” spośród wszystkich firm, biorących udział  akcji.

Oto co zebrana przez nas kwota oznacza dla stypendystów Fundacji:

 • Michał będzie mógł kupić nową parę łyżew bo wciąż startuje na starych.
 • Julka, która gra na harfie nie będzie się tak stresować jak pęknie jej któraś ze strun podczas konkursu lub koncertu (koszt takiej struny to 180 zł).
 • Marta i Bogdan będą mogli reprezentować Polskę na zawodach w warcabach 100-polowych na Białorusi (akredytacja na takich zawodach kosztuje 80 złotych, nie mówiąc o kosztach dojazdu).
 • Patryk może wziąć udział w konkursie dla młodego programisty (wpisowe 50 złotych).

 

 

 

 

 

 

 

 

 Luty 2012

EGIS wspiera Fundację Vide Supra

EGIS wspiera Fundację Vide Supra, przekazując darowizny na wsparcie rozwoju młodych talentów. W dwóch kulinarnych wydawnictwach Fundacji znaleźć można receptury, którymi dzielą się ludzie sztuki i biznesu. Udział w tym projekcie ma m.in. Dyrektor Generalny EGIS Polska – Krzysztof Skup.

”104 niezwykłe przepisy podarowane przez niezwykłych ludzi i jeden cel – wsparcie Funduszu Stypendialnego Fundacji.”
”Książka powstała ze wspomnień najwspanialszych przygód kulinarnych, którymi każdy z uczestników podzielił się 
z czytelnikami.”

Celami statutowymi Fundacji są:

 • Wspieranie młodych talentów artystów, sportowców, osób szczególnie uzdolnionych, w tym poprzez tworzenie programów stypendialnych
  i szkoleniowych dla młodzieży szkolnej i akademickiej, współpracę z właściwymi instytucjami - uniwersytetami, galeriami sztuki, centrami kultury, klubami sportowymi oraz innymi instytucjami.
 • Wspieranie dzieci i młodzieży ze szczególnym naciskiem na edukację i wyrównywanie szans rozwoju i startu życiowego dzieci i młodzieży
  z domów dziecka i podobnych instytucji, jak również pomoc dzieciom potrzebującym specjalistycznej opieki zdrowotnej czy rehabilitacyjnej, włączając dzieci uzależnione i z rodzin patologicznych. Edukacja w zakresie zdrowego stylu życia, profilaktyki uzależnień, edukacji społecznej. Organizacja szkoleń dla dzieci i młodzieży.
 • Opieka nad zwierzętami poprzez już istniejące organizacje oraz tworzenie nowych -schronisk dla zwierząt, lecznic, tworzenie i realizację rozwiązań systemowo-organizacyjnych o charakterze długoterminowym czy wręcz docelowym jak np. adopcja zwierząt. Tworzenie, wspieranie programów edukacyjnych promujących właściwą opiekę nad zwierzętami.


Wrzesień 2010

Pracownicy EGIS Polska pomogli powodzianom

 

Pracownicy EGIS włączyli się w akcję pomocy osobom poszkodowanym przez powódź, organizując zbiórkę pieniędzy podczas wewnętrznego szkolenia. Zebrane środki otrzymał Polski Czerwony Krzyż, który już od pierwszych chwil pomagał powodzianom. Ta oddolna inicjatywa płynąca z potrzeby serca, została z ogromnym poparciem przyjęta przez Zespół Zarządzający EGIS Polska Sp. z o.o.

Za zebrane pieniądze, w czerwcu firma zakupiła komplety pościeli, koce, które trafiły bezpośrednio do centrów zarządzania kryzysowego PCK na terenie Janowca k/ Kazimierza Dolnego.

. …bo "Wszystko jest wtedy, kiedy nic dla siebie" Ks. Jan Twardowski