Kim jesteśmy

EGIS Polska jest częścią węgierskiego koncernu EGIS Pharmaceuticals PLC - jednej z czołowych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej z wartością sprzedaży ponad 500 mln EUR. 73% przychodów ze sprzedaży pochodzi z eksportu, a 27% z działalności handlowej na Węgrzech. Jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w regionie, EGIS przeznacza 9% przychodów na prace badawczo-rozwojowe. Działalność firmy EGIS Pharmaceuticals PLC obejmuje wszelkie aspekty produkcji farmaceutycznej, począwszy od prac badawczo-rozwojowych w zakresie leków oryginalnych i generycznych, poprzez produkcję składników czynnych i form gotowych leków, a skończywszy na sprzedaży i marketingu.          

Produkty EGIS Pharmaceuticals PLC są obecne w ponad 60 krajach na świecie.

Bogata infrastruktura zlokalizowana na rynkach zagranicznych gwarantuje dalszy wzrost i sukces międzynarodowy. Na rynkach, mających znaczenie strategiczne (Polska, Rosja, kraje Europy Środkowo-Wschodniej) sprzedaż jest wspierana przy pomocy rozwiniętej sieci marketingowej i dystrybucyjnej, natomiast na rynkach zachodnich i trzeciego świata EGIS współpracuje z lokalnymi partnerami.

W 2013 roku na Węgrzech firma EGIS Pharmaceuticals PLC obchodziła 100-lcie swojego istnienia.

Dzięki umowie o współpracy z południowokoreańską firmą biotechnologiczną Celtrion, EGIS jako jedna z pierwszych na świecie firm wprowadziła pod koniec 2013 r. biologiczny lek biopodobny, zawierający przeciwciało monoklonalne, o nazwie Remsima (infliksymab).

EGIS W POLSCE

Polskie przedstawicielstwo firmy powstało w 1994 r. Od 25 lat odpowiadamy za procesy marketingowe i sprzedaż produktów Egis. Jesteśmy liczącym się partnerem wszystkich środowisk medycznych. Na polskim rynku wyspecjalizowaliśmy się w takich grupach terapeutycznych jak: Kardiologia, Psychiatria, Neurologia, Onkologia, Reumatologia i Gastroenterologia.

W EGIS Polska pracuje ponad 250 osób. W Warszawie zlokalizowane jest biuro i hurtownia farmaceutyczna, z której dystrybuowane są nasze produkty.

Zdobyliśmy wiele nagród, m.in. Gazele Biznesu i Diamenty miesięcznika Forbes i tym samym uzyskaliśmy potwierdzenie, że zaliczamy się do grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

 

 

Egis Polska, pod względem obrotu, plasuje się na liście 30 największych firm farmaceutycznych w Polsce. Jest także członkiem Medicines for Europe - pozarządowej organizacji o charakterze non-profit, która reprezentuje stowarzyszenia branżowe i firmy farmaceutyczne z całej Europy, związane z produktami generycznymi i produktami biologicznymi biopodobnymi. Egis Polska jako członek Medicines for Europe przyjmuje standardy etyczne ustalone w Kodeksie tejże organizacji.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat działalności naszej firmy, zapraszamy do zakładki O Nas.