Powitanie Dyrektora Generalnego

Szanowni Państwo,

W 2013 roku EGIS wkroczył w drugie stulecie swojej działalności. Działalności, która obejmuje wszelkie aspekty produkcji farmaceutycznej, począwszy od prac badawczo-rozwojowych w zakresie leków oryginalnych i generycznych, poprzez produkcję składników czynnych i form gotowych leków, a skończywszy na sprzedaży i marketingu. Jesteśmy liczącym się partnerem wszystkich środowisk medycznych w Europie, w tym także w Polsce, gdzie istniejemy już od ponad 20 lat.

Na polskim rynku wyspecjalizowaliśmy się w takich grupach terapeutycznych jak: Kardiologia, Onkologia, Psychiatria, Reumatologia, Gastroenterologia i Neurologia.

W kwietniu 2012 wprowadziliśmy pierwsze w Europie połączenie ramiprylu z amlodypiną pod nazwą Egiramlon, będącego złożeniem jednych z najskuteczniejszych i najlepiej przebadanych klinicznie leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

W styczniu 2014 roku wprowadziliśmy, jako jedni z pierwszych na świecie, biologiczny lek biopodobny, zawierający przeciwciało monoklonalne, o nazwie Remsima (Infliksymab). Lek ten jest zarejestrowany i refundowany w leczeniu chorób o potwierdzonej lub spodziewanej etiologii autoimmunologicznej. Jest stosowany w reumatologii, gastroenterologii i dermatologii.

W marcu 2015 wprowadziliśmy pierwsze w Europie połączenie rozuwastatyny z ezetymibem pod nazwą Rosulip Plus, oferując lekarzom i pacjentom lek, który skutecznie pozwala osiągnąć cele terapeutyczne w leczeniu hipercholesterolemii.

W lipcu 2015 r. Egis zakupił od firmy Bayer prawa do marki BIOVITAL. Dzięki tej transakcji Egis wzmacnia swoją obecność na polskim rynku produktów bez recepty. Produkty marki Biovital® to jedne z najbardziej rozpoznawalnych preparatów witaminowych w Polsce.

Moją ambicją jest, aby Egis w Polsce był merytorycznym partnerem całego środowiska medycznego. Temu służy ciągłe podnoszenie wiedzy i jakości pracy naszego Zespołu.

Chciałbym również, żeby firma EGIS Polska była miejscem, w którym każdy pracownik działa z zaangażowaniem, zgodnie ze swoimi aspiracjami i możliwościami oraz ma szansę na osobisty rozwój.

Pracujemy wspólnie nad tym, żeby łączyły  nas wartości, jakość, odwaga, zaufanie i pasja, ale również chęć zbudowania wyjątkowego Zespołu na polskim rynku farmaceutycznym. Jestem przekonany, że jest to możliwe. Wszystko zależy przede wszystkim od zaufania, obiektywizmu i odwagi każdego pracownika.

28 marca 2017 r. znaleźliśmy się na liście najlepszych miejsc pracy w Polsce według Great Place to Work, a miesiąc wcześniej otrzymaliśmy statuetkę „I love my job” Winner 2017. To cieszy, ale jednocześnie zobowiązuje do bycia lepszymi.

 

Z wyrazami szacunku i poważania,

Krzysztof Skup,  PhD, MBA
Dyrektor Generalny EGIS Polska