Kardiologia

Cardilopin (Amlodipinum)

Lek Cardilopin  jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.

Dopegyt (Methyldopum)

Lek Dopegyt jest stosowany w leczeniu łagodnego i umiarkowanego nadciśnienia tętniczego. Substancja czynna leku Dopegyt - metyldopa, jest to działający ośrodkowo lek obniżający ciśnienie tętnicze.

Egiramlon (Ramiprilum + Amlodipinum)

Lek Egiramlon można stosować w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Ifapidin (Ticlopidini hydrochloridum)

Substancja czynna leku Ifapidin - tyklopidyna, jest stosowana w leczeniu schorzeń naczyniowych i zapobieganiu ich powikłaniom.

Rosulip Plus (Rosuvastatinum + Ezetimibum)

Rosulip Plus jest lekiem stosowanym do zmniejszania we krwi stężeń cholesterolu całkowitego, “złego” cholesterolu (cholesterolu LDL) i substancji tłuszczowych zwanych trójglicerydami. Dodatkowo zwiększa on stężenia „dobrego” cholesterolu (cholesterolu HDL).

Kaldyum (Kalii chloridum)

Lek Kaldyum stosuje się w profilaktyce i leczeniu stanów niedoboru potasu w organizmie. Może być on spowodowany przyjmowaniem leków, np. moczopędnych (tabletki na odwodnienie) lub niektórymi chorobami (np. chorobami przewodu pokarmowego przebiegającymi z biegunką i/lub wymiotami).

Lipegis (Ezetimibum)

Lipegis zmniejsza we krwi stężenia cholesterolu całkowitego, “złego” cholesterolu (cholesterolu LDL) i substancji tłuszczowych zwanych trójglicerydami. Ponadto, Lipegis zwiększa stężenia “dobrego” cholesterolu (cholesterol HDL).

Lipegis działa poprzez zmniejszanie ilości cholesterolu wchłanianego z przewodu pokarmowego.

Nitrendypina EGIS (Nitrendipinum)

 Lek wskazany jest do leczenia podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia). Substancja czynna leku - nitrendypina, rozszerza naczynia krwionośne i zmniejsza ich napięcie.

Nitromint (Glyceroli trinitras)

Lek Nitromint można stosować w razie ostrego napadu dławicy piersiowej (ból w klatce piersiowej), oraz w zapobieganiu napadom dławicy piersiowej przez podawanie leku przed wysiłkiem fizycznym. Może być stosowany jako leczenie wspomagające w nagłych przypadkach niewydolności lewokomorowej. Lek Nitromint podany na błonę śluzową policzka szybko się wchłania, jego działanie pojawia się
w ciągu 1 do 1,5 minuty.

Telmisartan EGIS (Telmisartanum)

Telmisartan EGIS jest stosowany w leczeniu nadciśnienia samoistnego (wysokiego ciśnienia tętniczego krwi) u dorosłych. Określenie „samoistne” oznacza, że wysokie ciśnienie krwi nie jest spowodowane przez inną chorobę.

Telmisartan HCT EGIS (Telmisartanum + Hydrochlorothiazidum)

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne, telmisartan i hydrochlorotiazyd w jednej tabletce. Obie substancje wspomagają kontrolę wysokiego ciśnienia tętniczego krwi.

Vivacor (Carvedilolum)

Lek Vivacor stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej i jako leczenie wspomagające w przewlekłej niewydolności serca, poprawiając jego funkcjonowanie.